Seznámit se na vesnici

Přestěhovali jste se? Jak se seznámit a najít nové přátele?

0 Flares 0 Flares ×

Jak se seznámit ve městě, městečku i na vesnici?

Stěhování s sebou vždy přináší mnoho nového. Pokud jste opustili místo, kde jste měli své staré přátele a rodinu, určitě si kladete otázku, jak si zvyknete a jak najít nový okruh známých a kamarádů.

Se starými přáteli se nyní neuvidíte tak často, v práci na vás čekají noví kolegové, doma zatím neznámí sousedé.

V novém místě se budete určitě cítit lépe, když navážete co nejdříve dobré vztahy s okolím. Čeká na vás úžasná příležitost poznat mnoho nových zajímavých a přátelských lidí.

Určitě je rozdíl, jestli se někdo z města přestěhuje na venkov nebo opačně.

Jaké máte možnosti najít nové kamarády a snadno se sžít s prostředím?

Vesnice

Když se přestěhujete na vesnici, tak se o vás ví okamžitě. Nemusíte se cítit v nevýhodě kvůli tomu, že se všichni místní dobře znají a vy neznáte nikoho. Může se stát, že lidé budou na vás zvědaví a hned vás osloví, aby se o vás něco dozvěděli a více vás poznali.

Lidé, kteří se přestěhují z velkého města do vesnice nejsou zvyklí každého na ulici zdravit. Na vesnici se lidé zdraví běžně. Chcete-li tedy udělat dobrý dojem a rychle zapadnout, pak pozdravte každého, koho potkáte, i když se zatím neznáte.

Když byste své nové sousedy nezdravili, mohli by si o vás dělat zbytečné závěry, že jste uzavření, odtažití nebo namyšlení.

Seznámit se s prodavačkouMožná máte pocit, že tu na vás nečeká mnoho příležitostí, kam zajít a seznamovat se, ale vždy se můžete zapovídat s prodavačkou v samoobsluze nebo s někým ve frontě u řezníka.

Zeptejte se třeba, zda někdo místní neprodává domácí vajíčka nebo mléko a hned máte dobrou záminku k rozhovoru a zjišťování nových kontaktů.

Určitě si před místními nestěžujte a nemluvte o tom, co se vám v novém bydlišti nelíbí. Najděte si naopak něco, co můžete pochválit, ocenit. Řekněte, co se vám tam líbí. Proč jste se vlastně přestěhovali právě sem.

Český venkov se kraj od kraje něčím liší, ale některé věci jsou všude stejné.

Zajděte s manželem a s dětmi v neděli na oběd do hospody. Jste-li sám (sama) jděte taky! Zapovídejte se s číšníkem, pochvalte kuchaře, navazujte spojení s místními lidmi.

Stěžejní jsou samozřejmě sousedé. Hned se jim představte, zajímejte se o ně. Jak dlouho tu žijí. Že jste si všimli, že mají také pejska, děti,… Až se zabydlíte, pozvěte je k sobě na “kolaudaci” nebo jen tak na kávu nebo v létě na grilovačku.

Seznámit dětiMáte-li děti, pak se seznamte s učitelkami a s ostatními rodiči ve škole nebo školce.

Stačí jen během čekání před školou nebo při převlékání dětí v šatně prohodit pár milých slov a projevit zájem o druhé.

Velmi snadno začnete konverzaci takzvaně přes dítě. Pochvalte mu obrázek, který namalovalo a zapovídejte se s jeho maminkou.

Je-li zde nějaké sportoviště, tak zajděte s rodinou například na fotbalový zápas místního klubu a zase navazujte nové známosti. Ujistěte se, že víte, v jakých dresech hraje místní družstvo.

Městečka

Menší města jsou snad nejsnažším místem k navázání nových kontaktů. Nabízí řadu společenských aktivit a současně se zde lidé relativně dobře znají.

Všechny tipy, které fungují na vesnici, budou fungovat i zde. Navíc máte další možnosti kam vyrazit.

Seznámit se při ochutnávce vínaJste-li na mateřské, určitě navštivte mateřské centrum a aktivně se zapojujte do rozhovorů. Zajímejte se o nabídku kroužků pro děti. Zeptejte se místních, kam chodí rádi na oběd, kam na kávu.

Seznamte se s majitelem místní kavárny, určitě zná mnoho lidí a dá vám mezi řádky mnoho cenných informací o lidech a tipů, jak na ně.

Zajděte si na zumbu, florbal nebo volejbal.

Registrujte si místo na ochutnávce vín.

Jděte do kulturáku na pořádanou přednášku. Sledujte místní zpravodaje a společenské akce pro dospělé i děti. Když se bude pořádat nějaká dobrovolnická akce, zúčastněte se jí.

Města

Velká města nabízejí mnoho míst, kde potkáte nové lidi a můžete si více vybírat, aby to byli lidé, kteří sdílí stejné koníčky. Stejně jako v menších městech i zde můžete zajít na aerobic, do mateřského centra, na přednášku, pozvat sousedy a kolegy z práce na kafe nebo na pivo.

Osvědčený tip, pokud nemáte po stěhování zrovna peníze na rozhazování, nevíte, jaký koníček by vás bavil, a přesto se chcete seznámit s novými lidmi, je chodit na dny otevřených dveří – jsou zdarma.

Seznámit se při tanciPotkáte nové tváře, můžete se seznámit a vyzkoušet si nezávazně latinskoamerické tance, rétoriku, francouzštinu a cokoli, co je vám blízké.

Zajděte třeba do baru, ale počítejte s tím, že v podnicích ve velkých městech je to jiné, než v malých městech nebo na vesnici.

Na venkově se v jedné hospodě sejdou lidé různých profesí a různých společenských vrstev. Ve stejném nonstopu narazíte jak na narkomany, tak i na majitele fitness centra nebo právníka.

Ve větších městech si musíte podniky vybírat podle toho, s jakou skupinou se chcete seznámit.

A na konec – nebojte se oslovit kohokoliv třeba při společné cestě v tramvaji. Najděte vhodný okamžik k nezávaznému rozhovoru. Vymyslete si záminku, jak někoho oslovíte a “jen tak” se zapovídejte.

Věřím, že v novém domově najdete spoustu skvělých lidí. Sama jsem to zažila. Odstěhovala jsem se do nového města, kde jsem vůbec nikoho neznala. Bydlela sama a pracovala 30km daleko. Našla jsem si mnoho nových známých i přátel a jsem zde šťastná.

Olga Strnadová

Zajímá-li vás, jak oslovit cizího člověka, čím začít konverzaci a jak zaujmout nové lidi, pak se podívejte ZDE.

Autor: Olga Strnadová

Autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhá lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

Facebook  • Twitter • Google • Youtube • 

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

1 Comment

  • Osobně mi seznamování nikdy nedělalo velké problémy – naštěstí. Buď jsem se přihlásila do nějakého kroužku a tam našla podobně myslící lidi nebo jsem to zkusila prostřednictvím internetu, že jsem si zadala místo bydliště a co tam poblíž je, případně, že hledám kamarádku na běhání, venčení pejska a tak. Dnes existují už přímo fb stránky s názvem města, takže to chce jen trochu odvahy a nebát se.

Odpovědět

* Denotes Required Field

CommentLuv badge