Byt

Než si koupíte byt, aneb jak nenaletět

0 Flares 0 Flares ×

Onehdá jsem se šla podívat, jak se staví byty u nás na okraji města.

Ve výstavbě je tam celá čtvrť. Nepotřebuji byt, už se nechci stěhovat, jen se občas zajdu podívat, jen tak, abych měla přehled.

Zajímá mě, co se teď prodává za byty a jak se staví. Abych se taky podívala na stavbu, když už dělám rozpočtáře jen od stolu.

Sotva jsem tam vlezla, celkově se mi to nelíbilo, ale mě se jen tak něco nelíbí, jsem asi docela náročná. Udělala jsem prohlídku několika bytů v jednom domu a konstatovala jsem, že se mi to nelíbí, jak komplexně tak detailně.

Kdepak asi chlapci udělali chybu…

Na můj vkus to byly takové malé  krcálky, kam by se sotva vešel určený nábytek.  Ačkoliv byt měl několik místností, pro vícečlennou rodinu to nebylo, to by každý musel být v jiné místnosti. 

Okna u bytuA co víc, nevím, jak někoho může napadnout udělat fixní okna (neotevíratelná, jen na kraji malé okýnko na větračku či plné otevření).

V přízemí by mě to ještě tak neiritovalo, ale v dalších patrech?

A vtipně v kuchyni? Při mém dotazu jak se asi bude to okno mýt (bylo to zrovna v pátém patře), mi zástupkyně realitky odpověděla, že se z tý větračky vykloním a pak teleskopickou tyčí.

No to mám pocit, že si ze mě všichni kolem dělají srandičky.

Jednak tohle není  řešení, navíc  tam může bydlet někdo, kdo nesnáší výšky,  a pak vyklonit se může mladý člověk, ale až mu bude sedmdesát, tak už asi těžko.

Ano vím, že už dneska existují služby na mytí těchto oken, takže ani v šestém patře to není problém.

Teoreticky.

Prakticky vám jedno okno neumyjí  a pokud se budete domlouvat s ostatními v domě? Ze zkušenosti vím, že domluvit se s x lidmi bývá problematické. Nemluvě o tom, že využít služeb nějaké takovéto firmy není zrovna „za kačku“ což se ostatním partajím nemusí líbit.

Takže bych se přimlouvala u projektantů, aby také mysleli na praktičnost svých návrhů.

Jestliže si kupujete nový byt, zkuste si stoupnout doprostřed místnosti a představit si běžný provoz. 

Vaření večeře, větší návštěvu, děti honící se v bytě, větší úklid, a provoz třeba za dvacet let. Vidíte to? Nevrážíte do nábytku? Máte vše, jak potřebujete? Vše průchozí? Vyhovuje Vám to?

Zkuste se nad tím takto zamyslet, po koupi pak už bude pozdě.

Veronika Šoulová

Potřebujete rozpočet stavebních prací jako PODKLAD PRO HYPOTÉKU, nebo ORIENTAČNÍ CENU stavebních úprav pro Vaši rekonstrukci či novostavbu? Pak se podívejte ZDE.

Autor: Veronika Šoulová

Veronika ŠoulováVe stavebnictví se pohybuji celý život.

Vystudovala jsem průmyslovou školu stavební, vyšší odbornou školu stavební. Jako rozpočtář stavebních prací se živím už přes 20  let.

Vždy jsem i při zaměstnání pracovala po večerech na živnostenský list a od loňského roku pracuji jako rozpočtář na volné noze.

Na svém webu publikuji články o dění z mé stavební praxe a ze zkušeností s nabídkami do veřejných výběrových řízení.

Facebook

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Odpovědět

* Denotes Required Field

CommentLuv badge